Aktualności

Zawody sportowo-pożarnicze w Rudzicy 2013

Dnia 7 września 2013 roku zostały przeprowadzone zawody sportowo- pożarnicze dla drużyn z gminy Jasienica. Gościnnie udział brali druhowie z Jaworza i Czech.

Więcej…
 

Zebranie sprawozdawcze za rok 2012

Dnia 16.02.2013r. w sali OSP Mazańcowice odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2012.

Więcej…
 

Spotkanie seniorów 2012


W sobotę 29 grudnia 2012 roku na zaproszenie organizatorów w sali OSP Mazańcowice zebrali się strażacy ochotnicy z Mazańcowic. Przy wspólnym stole zasiedli strażacy "seniorzy" jak i obecnie działający członkowie.

Więcej…
 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Rudzica 2012


Dnia 15-09-2012 odbyły się zawody sportowo-pożarnicze w Rudzicy.

 

Więcej…
 

Inspekcja gotowości operacyjnej OSP Mazańcowice

 

W dniu 22 sierpnia 2012 w naszej jednostce odbyła się inspekcja gotowości operacyjnej przeprowadzona pod przewodnictwem bryg. Grzegorza Piestraka z PSP Bielsko-Biała.

Więcej…
 

Zawody retro w Międzyrzeczu Górnym 2012

Nasza jednostka została zaproszona na teren "Starej Prochowni" do uczestnictwa w zawodach pożarniczych w stylu retro.

Więcej…
 

Dni Mazańcowic 2012


Po raz pierwszy w naszym sołectwie zostały zorganizowane Dni Mazańcowic.

Więcej…
 

Bieg sztafetowy im. Haliny Dzida 2012

Dnia 5 czerwca 2012 r. w sołectwie Mazańcowice odbył się coroczny bieg sztafetowy ku pamięci naszej druchny Haliny Dzida, która zginęła podczas tragicznego pożaru Rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach dnia 27 czerwca 1971 r.

Więcej…
 

Odwiedziny przedszkolaków z Mazańcowic 26-06-2012


Przedstawiamy poniżej fotorelacje z odwiedzin przedszkolaków:)

 

Więcej…
 

IV Zintegrowane Ćwiczenia Służb Ratowniczych KRYRY 2012


W dniu 19 maja 2012 odbyły się poraz IV Zintegrowane Ćwiczenia Służb Ratowniczych w Kryrach, zorganizowane przez miejscową grupę ratowniczą. Nasza jednostka otrzymała zaproszenie na te ćwiczenia.

Więcej…
 

Dzień Strażaka


Zgodnie z długoletnią tradycją, Ochotnicza Straż Pożarna w Mazańcowicach dnia 5 maja 2012 obchodziła święto św. Floriana patrona zawodów związanych z ogniem m.in hutników, piekarzy, garncarzy oraz strażaków.

Więcej…
 

Remont sali oraz klatki schodowej


W okresie wielkopostnym w jednostce OSP Mazańcowice został przeprowadzony remont klatki schodowej oraz  sali zainicjowany przez naszych druchów.

Zakres prac obejmował:

Więcej…
 

Ćwiczenia w Landeku

28 października 2011r. w Landeku odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z gminy Jasienica. Pierwszy zastęp druhów z Mazańcowic, wyposażony w sprzęt oddymiający oraz aparaty powietrzne do ochrony górnych dróg oddechowych, brał udział w poszukiwaniu poszkodowanej osoby, znajdującej się w

Więcej…
 

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

2 września na obiekcie sportowym w Rudzicy odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, składające się z biegu sztafetowego z przeszkodami i konkurencji bojowej.

Więcej…
 

Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej

2 lipca nasi druhowie wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Wodnej o Puchar Wójta Gminy Łambinowice, który odbył się w Jasienicy Dolnej.

Więcej…
 

IV Beskidzkie Zintegrowane Ćwiczenia Służb Ratowniczych, Rybarzowice.


W dniach 24-25 czerwca 2011r. w Rybarzowicach odbyły się ćwiczenia służb medycznych, których celem było zintegrowanie działań różnych środowisk medycznych, które tworzą Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Ćwiczenia takie służą również poszerzaniu i doskonaleniu umiejętności ratowników.

Więcej…
 

POŻAR RAFINERII...


40 rocznica  pożaru Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dziedzicach.

Po upalnym letnim dniu 26 czerwca 1971 roku  wieczorem przeszła burza z wyładowaniami atmosferycznymi, w następstwie których ok. godz. 19.30 zapalił się zbiornik z ropą w Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dziedzicach.

Więcej…
 

Bieg Sztafetowy im. Haliny Dzida 2011


21.06.2011 odbył się Bieg Sztafetowy im. Haliny Dzida, Druhny naszej jednostki, która poległa chwalebną śmiercią strażaka podczas pożaru Rafinerii Nafty w Czechowicach. Halinę Dzida odznaczono pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa i Złotą Odznaką Janka Krasickiego. Na jej grobie złożono również Złotą Odznakę Związku Młodzieży Wiejskiej.

Więcej…
 

III Zintegrowane Ćwiczenia Służb Ratowniczych KRYRY 2011


14.05.2011 nasi druhowie uczestniczyli w III Zintegrowanych Ćwiczeniach Służb Ratowniczych KRYRY 2011. Każda z drużyn musiała się zmierzyć z dwunastoma różnymi przypadkami ratowniczymi.

Więcej…
 

Poświęcenie samochodu


3.05.2011 odbyły się uroczystości z okazji dnia św. Floriana, patrona strażaków. Najpierw druhowie udali się na miejscowy cmentarz gdzie złożyli wiązankę kwiatów a następnie uczestniczyli we mszy świętej, po której proboszcz Mazańcowic, a zarazem członek naszej jednostki, ks. Paweł Grządziel uroczyście poświęcił nasz nowy samochód – Ford Transit. Został on zakupiony ze środków własnych, które druhowie wypracowali podczas akcji i przekazali na ten cel.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>