Ćwiczenia Kompani Gaśniczej

Dnia 28 maja 2014 około godziny 15 zawyła syrena u nas w jednostce wzywając druhów na ćwiczenia Kompani Ratowniczo Gaśniczej OSP z terenu powiatu bielskiego.

 

 

Założenia taktyczne przywidywały zbudowanie linii gaśniczej na terenie dzielnicy Lipnik, jednak z powodu niesprzyjającej aury ( podmokły teren po ulewach) dowódctwo PSP zdecydowało że ćwiczenia zostaną przeniesione do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej aby nie narażać sprzętu na niepotrzebne uszkodzenia.

W ćwiczeniach brało udział 17 jednostek OSP , które zostały podzielone na trzy grupy:

- Dowódcy sekcji

- Kierowcy

- Ratownicy

Każda z grup odbyła ćwiczenia przypominające z określonych zakresów.

Dowódcy sekcji m in  przypomnieli sobie jak raportować zdarzenia jednostkowe i masowe.

Kierowcy odpowiadali za samochód i sprzęt na nim.

Ratownicy natomiast dostali zadanie zbudowanie linii gaśniczej, rozstawienia drabiny i przystąpienia do gaszenia pożaru na piętrze budynku.

Dodatkowo został sprawdzony sprzęt spalinowy na samochodach, umundurowanie pod kątem aktualnych certyfikatów i dokumentacja samochodów.

img_2884 kopiowanieimg_2888 kopiowanieimg_2894 kopiowanieimg_2897 kopiowanieimg_2898 kopiowanieimg_2902 kopiowanieimg_2904 kopiowanieimg_2909 kopiowanieimg_2910 kopiowanieimg_2911 kopiowanieimg_2912 kopiowanieimg_2913 kopiowanie