I Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Strażaków Ochotników.

W dniach 9 do 12 października 2014 odbyły sie I Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Strażaków Ochotników.

Drużyna z Mazańcowic  wystawiła 6 osobowy skład. Zmagania odbywały się na terenie powiatu bielskiego, m in  w Szczyrku, Kaniowie, Godziszcze, Bystrej, Rybarzowicach, Wilkowicach, Mesznej i Bielsku-Białej. Zadania opierały się na zagadnieniach z kwalifikowanej pierwszej pomocy związanej z elementami pożarrniczymi. Bardzo ciekawym okazał się pokaz przyjmowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowanego w Kozach. Ostatniego dnia zawodów odbył się test na torze przeszkód połączony ze sprawdzianem wiedzy teoretycznej.

mistrzostwa14obraz 016 kopiowanieobraz 027 kopiowanieobraz 034 kopiowanieobraz 041 kopiowanieobraz 044 kopiowanieobraz 051 kopiowanie