Inspekcja gotowości bojowej w OSP Mazańcowice.

 

Dnia 2 lipca 2015 roku jednostka OSP Mazańcowice została poddana inspekcji gotowości bojowej przez Państwową Straż Pożarną z Bielska-Białej.

Po zaalarmowaniu inspektorzy mierzyli czas przybycia druhów do remizy. Na alarm stawiła się wystarczająca ilość strażaków aby wyjechać dwiema sekcjami. Zadaniem dla ratowników było ugaszenie symulowanego pożaru na terenie sali OSP. Działania druhów polegały na: zbudowaniu linii zasilającej z pobliskiego hydrantu, przetłaczaniu wody po między samochodami, podaniu dwóch prądów gaśniczych ( jeden do wewnątrz budynku , drugi z drabiny na dach), odszukaniu osoby poszkodowanej, stworzeniu punktu medycznego. Obydwie roty pracowały w aparatach ochrony dróg oddechowych. Inspektorzy postanowili nam troszkę utrudnić zadanie i w trakcie trwania akcji zdecydowali że w budynku wybuchła butla z gazem i zostało uwięzionych dwóch ratowników. Dowódca akcji zdecydował że kumuluje wszystkie siły celem wydostania uwięzionych ratowników.

 

Inspektorzy oceniali m. in: łączność po między poszczególnymi rotami a dowódcą, wykorzystanie sprzętu bojowego, kompletność umundurowania ratowników, stan i atesty sprzętu, porządek na samochodach i w remizie oraz dokumentację sprzętu, ratowników oraz samochodów.

Po kontroli odbyło się podsumowanie działań w których zostały udzielone uwagi i pochwały.

Jednostka OSP Mazańcowice została oceniona bardzo dobrze.